Roberto de Andrade nowym prezydentem Corinthiansu.

1848 to dziś liczba dnia dla kibica Corinthiansu. Jest to liczba głosów, które zdobył nowy prezydent tego klubu: Roberto de Andrade. Jego programem przewodnim była "Renowacja i przejrzystość". Pokonał on Antonio Roque Citadiniego, który zdobył 1393 głosy. Trzynaście osób wstrzymało się od głosu. Kadencja nowego prezydenta jak i jego zastępców w postaci André Luisa i Jorge Kalila potrwa trzy lata. W wyborach do zarządu również wygrała opcja Andrade stosunkiem głosów 1817 vs. 1413. Wybrano także 200 zarządców.

Kandydatura Andrade mocno wysunęła się na prowadzenie już wczoraj, gdy ogłoszono, że zakontraktowano Vagnera Love, a którego to do klubu sprowadził jeden dzień przed wyborami właśnie nowo wybrany prezydent. Andrade przejmuje pałeczkę od Mario Gobbiego, pod którego rządami Corinthians odnosili jedne z nawiększych sukcesów jak: Copa São Paulo de Futebol Júnior (2015), Campeonato Paulista (2009 e 2013), Copa do Brasil (2009), Campeonato Brasileiro (2011), Recopa Sul-Americana (2013), Copa Libertadores da América (2012) i Mundial de Clubes da FIFA (KMŚ 2012).

Roberto de Andrade nie jest nowym człowiekiem w Corinthians. Był już nawet vice szefem w pierwszych dwóch latach prezydentury Gobbiego. Współpracował także z Andresem Sanchezem podczas jego kadencji i miał także poparcie m.in. Ronaldo i Neto.

Boa Sorte Roberto!