Corinthians-SP

01.09.1910

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Sport Club Corinthians Paulista to wielosekcyjny brazylijski klub sportowy. Założony 1 września 1910r. przez kilku robotników zafascynowanych nieistniejącym już klubem piłkarskim Corinthians F.C. z Londynu, którego piłkarze przybyli do Brazylii podczas swojego tournée popularyzującego futbol na całym świecie. Corinthians stali się przez już 104 lata swojej obecności na arenie piłkarskiej jednym z najlepszych klubów w Brazylii, a także na świecie zrzeszając miliony fanów. Do grona największych sukcesów klubu należy zaliczyć: 5x tytuł Brasileirao(liga brazylijska), 3x wygrywali Copa do Brasil(puchar Brazylii), a także Superpuchar Brazylii oraz dwa razy zwyciężając Klubowe Mistrzostwo Świata FIFA. Wygrali także raz Copa Libertadores(odpowiednik Europejskiej LM) oraz Recopa Sudamericana(odpowiednik Superpucharu Europy). Aż 27 razy stawali się najlepszą drużyną podczas turnieju Stanu Sao Paulo(Campeonato Paulista), a także pięciokrotnie zwyciężali nieistniejące już Torneio Rio – Sao Paulo stając się najbardziej utytułowaną drużyną tych rozgrywek.