Peszko i Guerrero, czyli trochę o Florida Cup.

Trzecie miejsce zajęła ekipa Corinthiansu w turnieju Floria Cup 2015. Na wynik złożyła się porażka w pierwszym meczu z FC Koln po golu Sławomira Peszki, a także zwycięstwo z Bayerem Leverkusen 2:1(Guerrero x2, Yurchenko). Turniej wygrała ekipa z Koloni, która jako jedyna odniosła dwa zwycięstwa. Bayer był drugi z takim samym dorobkiem punktowym jak Corinthians, jednak z lepszym stosunkiem bramek. Swoje dwa spotkania na Florydzie przegrała inna drużyna z Brazylii - Fluminense.

Pierwszy mecz rozegrano na ESPN World Wide Sports, gdzie wypełniony po brzegi mały stadion nieopodal Disneyowskiego parku był świadkiem ciekawych akcji, lecz dało się zauważyć bardzo treningowe podejście do meczu. Pierwszy i jedyny gol w meczu to dobre górne podanie do Sławomira Peszki i polski pomocnik bezproblemowo wykorzystał sytuację. Drużyny dokonały bardzo wielu zmian i tak m.in. w Corinthians po przerwie oglądaliśmy tylko Cassio z wyjściowej jedenastki. Swój debiut zaliczyli m.in. Yago i Stiven Mendoza. Mimo prób z obu stron nie oglądaliśmy już więcej bramek. Na murawie oprócz Peszki zaprezentował się też Adam Matuszczyk.

FC KOLN: Kessler; Brecko, Klunter, Mavraj e Hector; Matuszczyk, Risse, Peszko e Nagasawa; Zoller e Osako.
Trener: Peter Stöger

CORINTHIANS: Cássio; Fagner, Felipe, Gil e Fábio Santos; Ralf e Elias; Emerson, Renato Augusto e Lodeiro; Guerrero
Trener: Tite

Drugi mecz to sobotnie spotkanie na stadionie EverBank Field z Bayerem Leverkusen. Stadion ponownie wypełnił się kibicami Timao, którzy obejrzeli pierwsze zwycięstwo swoich ulubieńców w sezonie. Pierwszą bramkę zdobyli "Aptekarze" kiedy to w 13 minucie dobrym strzałem popisał się Yurchenko. Na kolejną bramkę kibice zgromadzeni w Jacksonville nie musieli długo czekać. Swojego pierwszego gola w turnieju strzelił niezawodny Paolo Guerrero w 30 minucie spotkania po dośrodkowaniu Renato Augusto. Po raz kolejny obserwowaliśmy także wiele zmian w jednej jak i drugiej drużynie. Zwycięską bramkę w 58 minucie zdobył wybrany później najlepszym graczem turnieju nie kto inny jak Guerrero.

CORINTHIANS: Cássio; Fagner (Edílson), Felipe, Gil e Fábio Santos; Ralf, Elias (Bruno Henrique), Renato Augusto (Danilo) e Lodeiro (Petros); Emerson (Mendoza) e Guerrero (Luciano)

BAYER LEVERKUSEN: Leno (Kresic); Hilbert, Spahic (Rolfes), Boenisch (Wendel) e Boeder; Lars Bender (Frey), Gonzalo Castro (Reinartz), Yurchenko (Brandt) e Calhanoglu (Henrichs); Drmic (Kiessling) (Brasic) e Bellaric
Trener: Roger Schmidt