Zwycięstwo z Palmeiras w II kol. stanówek.

Derbowe zwycięstwo na stadionie rywala niezależnie od rangi i prestiżu zawsze jest powodem do dumy. Tak właśnie stało się, gdy to Corinthians wygrali w drugiej kolejce stanowych mistrzostw Sao Paulo z Palmeirasem na Allianz Parque. Decydującego i jedynego gola w tym meczu zdobył Danilo. Zwycięstwo zostało odniesionie między dwumeczem el. w Copa Libertadores kilka dni po okazałym zwycięstwie z Once Caldas. Skład Corinthiansu od początku był niemal rezerwowy, bowiem tylko kilku zawodników, którzy mierzyli się z Kolumbijczykami zostali wezwani na plac boju od początku meczu z Palmeirasem. Od pierwszych minut zagrali także Fabio Santos i Paulo Guerrero, którzy pierwsze spotkanie w el. Copa Libertadores kończyli z czerwonymi kartami tym samym blokując sobie możliwość udziału w rewanżu. Bohater spotkania z Once Caldas, Emerson tym razem nie pojawił się na murawie oszczędzając siły przed rewanżem. Niestety jak niedokładny jest wzrok sędziowki i jak przydałyby się powtórki przekonał się Cassio, który dostał drugą żółtą kartę i w konsekwencji czerwoną za rzekome opóźnianie gry, a golkiper Timao po prostu nie zauważył piłki wrzuconej w jego obszar.

Stadion: Allianz Parque
Data: 8 lutego 2015
Godzina: 20:00 (czasu PL)
Sędzia: Raphael Claus
Asystenci: Marcelo Carvalho Van Gasse e Anderson José de Moraes Coelho
Żółte kartki: Robinho, Alan Patrick (Palmeiras); Bruno Henrique, Cássio(Corinthians)
Czerwona kartka: Cássio (Corinthians) - druga żółta

CORINTHIANS: Cássio; Edilson, Edu Dracena, Gil e Fábio Santos; Ralf, Bruno Henrique, Petros (Cristian) e Danilo; Mendoza (Luciano, 39'/2T) e Guerrero (Walter, 17'/2T).
Trener: Tite

PALMEIRAS: Fernando Prass; Lucas, Tobio, Vitor Hugo e Zé Roberto; Amaral (Alan Patrik, 18'/2T), Gabriel, Allione (Rafael Marques, 25'/2T) e Robinho; Maikon Leite (Dudu, 0'/2T) e Leandro Pereira.
Trener: Oswaldo de Oliveira.

Bramka: Danilo, 32'/1T;
Kibiców / Wpływy z biletów: 28.869 / R$ 2.646.893,75

Zdjęcia: http://www.corinthians.com.br/site/multimidia/fotos/ver/?c=Futebol&id=3435

Skrót: http://www.corinthians.com.br/site/multimidia/videos/?c=&id=750431