Zwycięski remis z Once Caldas.

Tylko i aż remis uzyskali gracze Corinthiansu w rewanżowym pojedynku z Kolumbijskim Once Caldas. Remis 1-1 wystarczył do awansu do fazy grupowej Pucharu Wyzwolicieli dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu, aż 4-0. Timao przystąpili do tego spotkania spokojnie z nadzieją uniknięcia niepotrzebnego stresu przy ewentualnie straconych bramkach.

Spokój jednak okazał się tylko względny, gdyż Corinthians od początku starali narzucić się swoje tempo. Kilka dobrych podań otworzyło drogę do bramki Eliasowi już w 14min. tego spotkania. Świetny przerzut nad José Cuadrado i podopieczni trenera Flabio Torresa potrzebowali już 6 bramek, aby awansować do fazy grupowej Libertadores. Jak się okazało, zadanie było niemożliwe do zrealizowania. Spokojna końcówka pierwszej połowy i dobre interwencje Cassio pozwoliły na lekkie odprężenie się kibicom Corinthiansu. Druga część spotkania pokazała, że Kolumbijczykom zaczęło zależeć na wyjściu obronną reką z tego spotkania, zaczęli częściej atakować i w 12min. po rozpoczęciu drugiej połowy zdobyli bramkę wyrównującą, czym ucieszyli fanów zgromadzonych na Estádio Palogrande. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Corinthians w fazie grupowej Copa Libertadores zagra w teoretycznie najsilniejszej grupie nr. 2. Przeciwnikami będą São Paulo, San Lorenzo (ubiegłoroczny zwycięzca) i Danubio(URU). Pierwszy mecz, derbowy z Sao Paulo już za niespełna tydzień.

Stadion: Estádio Palogrande, Manizales (COL)
Data: 11 lutego
Godzina: 1:00 (czasu PL)
Sędzia: Dario Ubriaco (URU)
Asystenci: Miguel A. Nievas e Carlos Pastorino (URU)
Żółte kartki: Sebastián Penco e José Luis Moreno (Once Caldas);

Gole: Elias, 14'/1T (1-0); Arango, 12'/2T (1-1);

CORINTHIANS: Cássio; Fagner, Gil (Edu Dracena, 0'/2T), Felipe e Uendel; Ralf; Elias, Renato Augusto, Jadson (Petros, 32'/2T), Emerson Sheik; Danilo (Luciano, 41'/2T).
Trener: Tite

ONCE CALDAS: José Cuadrado; Quinteros, Camilo Pérez, Moreno e Piedrahita; Harrison Henao (Valoy,26'/2T), Leandro Díaz (Lopera, 0'/2T), Arango e Patrício Pérez; Arías (Sergio Romero, 26'/2T) e Penco.