21 kolejka: Flamengo vs. Corinthians

W Niedzielny wieczór na legendarnej Maracanie dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku w którym zmierzą się ekipy Flamengo oraz Corinthians. Aby być pewnym utrzymania pozycji w Top-4 Corinthians muszą to spotkanie wygrać, a ewentualne zwycięstwo może pozwolić nawet Timao awansować na pozycję wicelidera rozgrywek bądź zbliżyć się do liderującego Cruzeiro na 7pkt. jednak ten fakt jest uzależniony także od drugiego hitu tego wieczoru, czyli pojedynku São Paulo vs. Cruzeiro. Obydwaj trenerzy mają doświadczenie pracy z ekipą przeciwników. Vanderlei Luxemburgo prowadził Coirnthians w 1998 i 2001r. Mano Menezes pracował w ekipie z Rio de Janeiro w 2013r.

Trener Mano Menezes ma do dyspozycji na ten mecz 22-osobową kadrę. Począwszy od tego meczu zaczyna obowiązywać zredukowana dla Petrosa kara za celowe uderzenie sędziego podczas meczu z Santosem. Sąd drugiej instancji zdecydował, że zredukuje karę 180dni zawieszenia na trzy mecze kary.

Trzeba mieć nadzieję, że czwartkowe zwycięstwo nad Atletico Mineiro doda Corinthians pewności siebie i wspominając sukces z 27 kwietnia kiedy to jeszcze na Pacaembu pokonali 2-0 Flamengo pozwoli i z tego spotkania wyjść zwycięsko. Rubro-Negro po wspaniałej serii 5 zwycięstw pod wodzą nowego trenera wrócili na nieprzychylną dla nich ścieżkę i przegrali dwa ostatnie spotkania ligowe co skutkowało kolejnym spadkiem w tabeli.

Informacje o meczu:

Miejsce: Maracanã, Rio de Janeiro
Data: 14 września 2014 (16:00 czasu SP, 21:00 czasu PL)
Sędzia: Sandro Meira Ricci

Przypuszczalne składy:

CORINTHIANS: Cássio; Fagner, Gil, Anderson Martins, Fábio Santos; Ralf, Elias, Renato Augusto, Lodeiro; Luciano, Guerrero.

FLAMENGO: Paulo Victor, Léo Moura, Chicão, Wallace, João Paulo; Cáceres, Canteros, Márcio Araújo; Everton, Alecsandro, Eduardo da Silva
Trener: Vanderlei Luxemburgo