Corinthians w kwalifikacjach Copa Libertadores.

Długo zbierałem się do tego wpisu, ale nie dlatego, że pozostawiłem stronkę, tylko ze względu na kibicowską złość, która obudziła się we mnie w 95min. meczu Figueirense vs. Internacional. Zapamiętam tę minutę długo, choć biorąc pod uwagę całokształt sezonu 4 miesce Corinthiansu brałbym w ciemno. Awans do eliminacji Libertadores sukcesem jest, ale gdy wydawało się, że to Corinthians będzie w fazie grupowej płd-amerykańskiej Ligi Mistrzów sędzia postanowił do doliczonego czasu gry we Florianópolis dać jeszcze po czerwonej kartce obu zespołom, przedłużyć spotkanie i ostatni atak Internacionalu zakończył się golem Wellingtona Silvy. Tak, sędziowanie w Brazylii to inna bajka.

Co się działo w 37 i 38 kolejce Brasileirao w wykonaniu Corinthians? Chyba wszystko! Zacznę od przedostatniej kolejki i meczu z Fluminense. Porażka 2-5, która może się wydwać upokorzeniem wcale nie była, aż taka jednostronna. Wynik meczu mógł zakończyć się zwycięstwem Corinthiansu 5-2 i nikt nie powiedziałby, że to niesprawiedliwy rezultat.

Kolejka nr. 38 to zwycięstwo nad ostatnią w tabeli Criciumą rezultatem 2-1. Kolejny słaby mecz ze słabą drużyną Corinthiansu? Nie, to tylko nieprawdopodobna nieskuteczność, słupki, poprzeczki i tylko skromne zwycięstwo.

Brasileirao na ten rok idzie spać, wraca w przyszłym roku, ważnym dla całej Ameryki Płd. ze względu na Copa America. Corinthians już niedługo dowie się, kim będzie ekipa KOLUMBIA nr. 3, z którą zmierzy się o udział w fazie grupowej Libertadores.

Dzięki dla wszystkich za odwiedzanie strony. Nowy rok zaczniemy od przygotowań do mistrzostw stanu Sao Paulo i udziału Timao we Florida Cup 15-17 stycznia 2015.

Multimedialne podsumowanie:

- Skrót meczu z Fluminense: http://www.corinthians.com.br/site/multimidia/videos/?c=&id=750396

- Skrót meczu z Criciumą: http://www.corinthians.com.br/site/multimidia/videos/?c=&id=750399