Bahia pokonana!

Wygrać z liderem to nie problem dla Corinthiansu, ale pokonać drużynę z dołu tabeli stanowi poważny problem. Na szczęście ekipa Mano Menezesa poradziła sobie z przedostatnią w tabeli Bahią, wygrywając spotkanie 2:1. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, choć to Corinthians bardziej zależało od początku trafić do bramki rywali, aby ustawić pod swój styl gry mecz. Ta sztuka udała się niespodziewanie po dalekim, ale niezwykle dokładnym podaniu od Cassio do Malcoma. Świetne przyjęcie młodej gwiazdy zespołu piłki i strzał nie do obrony dał prowadzenie 1:0, które utrzymywało się przez bardzo długi okres czasu. Mimo usilnych prób nie udało się zdobyć drugiej bramki, a Bahia co jakiś czas próbowała przeprowadzać groźne akcje, co napędzało strachu kibicom Timao. Walczący o utrzymanie klub z Salvadoru dopiął swego w 69min. Kibiców w szał radości wprowadził Kieza, który pierwszy dopadł do piłki wstrzelonej w pole karne przez Williama Barbio. Na szczęście dla Corinthiansu jest ktoś taki jak super rezerwowy i takim ostatnio jest Danilo. To właśnie dzięki jego podaniu piłkę głową do siatki skierował Renato Augusto wprawiając w euforię socios Timao. Mądre rozgrywanie piłki w końcowych minutach pozwoliło utrzymać ten stan dzięki czemu klub z Parque Sao Jorge wciąż liczy się w walce o Copa Libertadores.

Pierwsze z czterech ostatnich spotkań sezonu ligowego już w noc ze środy na czwartek czasu polskiego. Przeciwnikiem będzie Goias. Co ciekawe sędzią spotkania z Bahią był właśnie Pan ze stanu Goias.

Statystyki:

Stadion: Fonte Nova, Salvador (BA)
Data: 16 listopada 2014
Godzina: 20:00 czasu PL.
Sędzia: Elmo Alves Resende Cunha (GO)
Bramki: Kieza(Bahia), Malcom, Renato Augusto(Corinthians)

Żółte kartki: Fahel, Railan (Bahia); Fábio Santos, Petros (Corinthians)

Składy:

BAHIA: Marcelo Lomba; Railan, Lucas Fonseca, Titi, Pará (Henrique); Fahel, Bruno Paulista, Rafael Miranda (Rômulo), Guilherme Santos, Galhardo (William Barbio); Kieza
Trener: Charles Fabian

CORINTHIANS: Cássio; Fagner, Felipe, Gil, Fábio Santos (Uendel); Ralf, Bruno Henrique, Petros (Danilo), Renato Augusto; Malcom, Luciano (Gustavo Tocantins);

Multimedialne podsumowanie:

- Skrót: https://www.youtube.com/watch?v=WeYuzXrPkrs