Nowe nadzieje, wielkie talenty i duże oczekiwania?

Mario Gobbi przypomniał nie tak dawno, że transfery do pierwszej drużyny na ten rok już są zamknięte. Wczoraj jednak Corinthians wykupili 50% praw Gabriela Vasconcelosa z Fluminense i zakontraktowali go na 3lata. Oczywiście oficjalnie ten chłopak trafi do drużyny przygotowującej się do prestiżowego w Brazylii turnieju dla młodzików, czyli Copa São Paulo de Futebol Júnior, którego kolejna edycja rusza już na początku stycznia 2015r. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Menezes może pokusić się o włączenie tego 18-letniego zawodnika do seniorskiej drużyny bowiem Corinthians ma problem ze zdobywaniem bramek.

Gabriel Vasconcelos to zawodnik drużyn juniorskich Fluminense oraz Brazylii uznawany za jeden z największych talentów na pozycji napastnika w Brazylii. Z juniorską drużyną Tricolor wygrywał m.in. stanowe mistrzostwa Campeonato Carioca do lat 20(2013), a także Klubowe Mistrzostwa Świata do lat 20(2013r). Z młodymi reprezentantami Canarinhos wygrywał rozgrywki Sul-Americana U-15 oraz Copa 2 de Julho U-17.

Drugim z zawodników wobec którego oczekiwania rosną z każdym występem jest 17-letni Malcom. Chwalony przez trenera zawodnik miał już szansę debiutu się w pierwszej drużynie i wystąpił w niej siedmiokrotnie. To talent, który pokazał się z dobrej strony podczas mistrzostw Copa São Paulo de Futebol Júnior w 2013r. zdobywając 6 bramek. Podczas ostatniego wewnętrznego sparingu między drużyną U-17 w której wystąpił Malcom, a drużyną rezerw Corinthiansu zdobył 2 bramki i zdecydowanie brylował w wygranym przez jego drużynę 3:0 spotkaniu.

Czas pokaże, czy Malcom i Gabriel odnajdą się w pierwszej drużynie. Jedno jest pewne, Brazylia dalej będzie kuźnią talentów. Tylko, czy ci dwaj wybiją się ponad przeciętność dowiemy się chyba dopiero z kilka lat.